Haber

Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Ücretsiz Yüzme Kursları Başlıyor

Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda ücretsiz yüzme kursları başlıyor.

gençlik ve Spor 07-14 yaş arası çocuklar için İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen yüzme kurslarının kayıtları Cumartesi günü başlıyor. Geçen yıl açılan ve büyük ilgi gören ücretsiz yüzme kursları, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Kurslara kayıtlar Cumartesi günü başlayacaktır. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Kararlıyız, ilçemizde yüzme bilmeyen tek çocuk bırakmayacağız!” söz konusu.

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN!

Geçen yıl görkemli bir törenle açılışı yapılan Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda ücretsiz yüzme kursu kayıtlarının cumartesi gününden itibaren başlayacağını kaydeden Önder Orhan, 2018 yılı kapsamında yine çok özel bir düzenlemeye imza attıklarını söyledi. “Yüzemeyen Çocuk Kalmasın” sloganı.

07-14 yaş arası çocuklar için planlanan ücretsiz yüzme kurslarının geçen yıl büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Aziziye Belediye Başkanı Orhan, “Başvuruların bu kadar fazla olmasına şaşırmadık. Çünkü ilçemizde ve ilçemizde bu yönde bir yatırım beklentisi vardı. ilçe sakinlerimizin bu beklentisine cevap verdik. Dolayısıyla ilçemiz adına haklı olarak gururlu ve mutluyuz” dedi.

ORHAN’DAN AİLEYE ÇAĞRI

Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki ücretsiz kurslara kayıtlar Saltuklu Mahallesi’ndeki Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ndan, Selçuklu Mahallesi’ndeki Aziziye Gençlik Merkezi’nden ve Ilıca’daki Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğü’nden yapılabilecek. Bu yıl kurslara olan ilginin yoğun olması beklenirken, bu nedenle yüzme eğitimleri belirli takvim aralıklarında verilecek.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Havuzumuzda günde birer saatlik seanslarla yaklaşık 400 yavrumuz eğitilecek. Uzman eğitmenler tarafından planlanan eğitim programı sonunda tüm çocuklarımız yüzmeyi öğrenmiş olacak. Kayıtlarımız devam ediyor.” Cumartesi günü başlıyor. “Sizi kayıt olmaya davet ediyoruz. Kararlıyız, ilçemizde yüzme bilmeyen tek çocuk bırakmayacağız” dedi.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da İlahiyat konulu kursların düzenlenmesinde işbirliği yaptıkları için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür etti. – ERZURUM

korfez-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu