Yaşam

Reha Muhtar ve Deniz Uğur’un velayet davası: Adli Tıp devreye girdi

Oyuncu Deniz Uğur ile gazeteci Reha Muhtar arasında Muhtar’ın çocuklarını dövdüğü iddiasıyla başlayan süreç adliyede devam ediyor.

Uğur ve Muhtar’ın ikiz çocukları Mina ve Poyraz’ın velayet davasında mahkemeden dikkat çeken bir karar çıktı.

Sabah’ta yer alan habere göre;İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen velayet davasında mahkeme, 5 hastaneye yazı yazarak, sanık ve davacının epikriz raporlarının, reçetelerinin ve hastanedeki tüm kayıtların gönderilmesini istedi.

TIP İSİMLİ MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Mahkeme, hem Deniz Uğur hem de Reha Muhtar hakkında da dikkat çekici bir karara imza attı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’nca mahkemeye bildirilmek üzere randevu tarihinde her iki tarafın fotoğraf ve kimliklerinin hazır bulundurulmasına ve Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmelerine karar verildi.

Mahkeme, tarafların iddia ve savunmaları doğrultusunda, çocuklarına karşı ebeveynlik görevlerini yerine getirmelerine engel olabilecek ruhsal ve bedensel rahatsızlıkların olup olmadığı konusunda Adli Tıp Kurumu’ndan rapor hazırlamasını istedi.

Mahkeme, çocuklardan Poyraz’a yönelik danışmanlık tedbirlerinin uygulanmasına ve bu amaçla ilgili kurumlara yazı yazılmasına, çocukla yapılan görüşmelerin tutanaklarının aylık olarak gönderilmesine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu