Haber

Filenin Sultanlarının Eski Antrenörü Guidetti’nin Kızlarımıza İntikam Yemini Veren Röportajı!

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan karşısında muhteşem bir geri dönüş yaparak şampiyon oldu. Filenin Sultanları setlerde 1-2 geride kalırken, oyuna karakter katarak ve çabadan asla vazgeçmeyerek finali 3-2 kazanmayı başardı. Sırbistan karşısında filelerin sultanlarını ekstra motive eden biri vardı. Eski antrenörleri Giovanni Guidetti…

Filenin Sultanları, hepimizin göğsünü gururlandıran son mücadelede sahaya inanılmaz bir karakter koyarak Sırbistan’ı devirmeyi başardı.

Liberomuz Milli Savunma Bakanı Gizem Örge hepimizi duygulandıran bir konuşma yaptı.

Gizem Örge, Filenin Sultanları’nın iki şampiyonluğuna büyük katkı sağlayan bir isimdi ancak Giovanni Guidetti tarafından hiçbir zaman takıma alınmadı.

“Ben uzaktayken babam bu takımın her başarısı karşısında ağlayarak beni aradı ve ‘Umarım sen de bir gün orada olursun’ dedi.

Giovanni Guidetti, Filenin Sultanları’nın antrenörlüğünü yaptığı dönemde tartışmalı bir isimdi.

Guidetti ile yollarını ayıran Voleybol Federasyonu, Filenin Sultanları’nın antrenörlüğüne Daniele Santarelli’yi atadı. İyi ki oldu… Kızlarımızı her zaman motive eden, kimyası grupla uyumlu olan antrenörümüz sayesinde iki altın madalya kazanmayı başardık.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya bir röportaj düştü. Sırbistan Voleybol Federasyonu Lider Yardımcısı Jelena Nikolic, Guidetti’yi Sırbistan’ın başına getirirken yaptığı konuşmayı anlattı.

Eski voleybolcu Nikolic, Guidetti’ye Sırbistan Voleybol Milli Takımı’na koçluk yapmayı teklif ettiğinde aralarında geçen konuşmayı anlattı.

Nikolic: “Onu aradığımda bana ‘Beni arkadaşın olarak mı yoksa lider yardımcısı olarak mı arıyorsun?’ dedi. Kendisine bir teklif geleceğini anlayınca şöyle dedi: “Vay canına! En büyük hayalim olimpiyatlar ve artık bunu gerçekleştirebilecek bir kadromuz var.”

Yani Guidetti bizimle çalışırken şampiyon bir takıma koçluk yaptığını hiç düşünmemişti… Sırbistan ile hayalini gerçekleştireceğini düşünüyordu…

Altın madalya ve kupalar için doğru adreste olduğunu düşünen Guidetti’ye en güzel yanıtı kızlar verdi! Geride kalsalar bile pes etmiyorlar!

Sizleri seviyoruz ve sizinle gurur duyuyoruz kızlar! Sana her zaman inanıyoruz, iyi ki varsın!

kuluncakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu