Haber

Berat Albayrak nerede ve ne yaptı?

8 Kasım 2020’de sosyal medyadan yaptığı açıklama ile 2018 yılından bu yana yürütmekte olduğu Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa etmişti. Görevden ayrıldığından beri ortalıkta görünmeyen Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, nerede olduğunu ve neler yaptığını anlattı. Sadık Albayrak, oğlunun İstanbul’da olduğunu ve NUN Eğitim ve Kültür Vakfı ile ilgilendiğini söyledi.

“YENİ BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ”

Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat, Sadık Albayrak ile görüşmesini köşesine taşıdı. Albayrak’a Berat Albayrak’ın nerede olduğunu ve ne yaptığını sorduğunu belirten Donat, aldığı yanıtı şöyle aktardı: “NUN Eğitim ve Kültür Vakfı ile uğraşıyor. Yeni nesil yetiştiriyor. Geleceğin insan kaynağı. Türkiye… Yöneticileri.. Berat çizdi yolu.Okur, araştırır,çocuklarıyla ilgilenir.Kaderin çizdiği yolda yürümek boynumuzun borcudur.”

BAKANLIK KARİYERİ 2015 YILINDA BAŞLADI

Berat Albayrak, 2015-2018 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, 2018-2020 yılları arasında Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaptı. Albayrak, Kasım 2020’de Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

bayindir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu