Haber

Bandırma’da hamile eşini bıçaklayan zanlı ruh sağlığı raporu bekliyor

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde birlikte yaşadığı imam nikahlı eşi Hazal Alpyörük’ü (19) 97 yerinden bıçaklayarak öldüren ve tutuklu yargılanan Kadir Meşe’nin (30) yargılanmasına, devam etti. Avukatı, Kadir Meşe’nin akıl sağlığının yerinde olmadığını ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını talep etti. Mahkeme, akıl sağlığı raporu gelmediği için duruşmayı erteledi.

Sanık Kadir Meşe savunmasında, “Namusum ve şerefim için yaptım. Nasıl uygun görürseniz kabulümdür” dedi.

Duruşma salonunda Hazal Alpyörük isimli kimsenin bulunmaması dikkatlerden kaçmadı. Kamuya mal olan davada Hazal’ın avukatı salonda bulunmazken, aile bireyleri ve kadın dernekleri de yoktu.

Sanık avukatı Kadir Meşe, müvekkilini şu sözlerle savundu:

“Müvekkilimin uzun süreli ilaç kullanımından dolayı psikolojisinin yerinde olmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle bir akıl ve ruh sağlığı hastanesine sevk edilerek raporlanmasını talep ediyoruz. Müvekkilim 7 veya 7. koğuş değiştirmiştir. 8 kez cezaevinde kaldığı ve bu nedenle akıl sağlığı yerinde olmadığı için adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor, tutukluluğu iptal ediliyor.

Raporun mahkemeye ulaşmaması üzerine duruşma, Meşe’nin tutuklanmasına karar verilmesiyle 16 Ağustos 2023’e ertelendi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu