Haber

Annesini ve Anneannesini Öldüren Kadının Savunması: “Mehdi Hissettim, Şeytan Dediler”

Zonguldak’ta annesi Şeyda Çataklı (56) ile babaanne Medine Küçükkaya’yı (77) bıçaklayarak öldüren Rabia Çataklı (31), “Kendim ölecek gibiydim. Mehdi olduğumu hissettim. Bana onların iblis olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi. ben de öldürdüm Annemi ve anneannemi çok sevdim” dedi.

Olay, dün Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesindeki konutta meydana geldi.

Rabia Çataklı, uyudukları sırada annesi Şeyda Çataklı ve babaanne Medine Küçükkaya’ya bıçakla saldırdı. Çanak çömlek annesini ve büyükannesini bıçakla öldürdükten sonra, kestiği modüllerin bir kısmını pencereden dışarı atarak cesetleri incelemeye başladı. Evden yükselen ezan ve tekbir seslerini duyunca tedirgin olan komşular durumu jandarmaya bildirdi. Eve gelen ekipler kapıyı kırarak içeri girmeyi başardı. Ekipler, Rabia Çataklı’yı kan gölüne dönen evde elinde bıçakla çıplak halde yakaladı. Rabia Çataklı gözaltına alınırken, Şeyda Çataklı ve Medine Küçükkaya otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Evin camlarının kırıldığı, cesetlerin kesilen parçaları ile mutfak malzemelerinin dışarı atıldığı görüldü. Haberi alan yakınları evin önünde birbirlerine sarılarak birbirlerini teselli etmeye çalıştı. Yapılan otopsilerde Şeyda Çataklı’nın cesedinden 110, Medine Küçükkaya’nın cesedinden 6 parça kesildiği belirlendi. Çataklı ve Küçükkaya, vücut bütünlükleri bozulduğu için otopsi işlemlerinin ardından toprağa verildi. Rabia Çataklı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

5 yıl önce Almanya’ya gelin olarak giden Rabia Çataklı’nın evliliği sırasında, eşi ve ailesi tarafından tedavi edilmeye çalışıldığında ve hastalanınca saldırgan davranışlar sergilediği öğrenildi.

Bir yıllık evliliğin ardından memleketine dönen Çataklı’nın komşuları, annesi Şeyda Çataklı’nın kızının hastalığını saklamaya çalıştığını öne sürerek hastaneye kaldırılmasına itiraz etti. Komşular, Çataklı’nın normal zamanlarda sessiz, içine kapanık ve tek başına olduğunu belirtti.

“Mehdi olduğumu hissettim. Bana onların kötü olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi”

Kendi serçe parmağını ısırıp yutarak hastane ve jandarma ekiplerine zorluk çıkardığı belirtilen Çataklı, “Kendimi ölecekmiş gibi hissettim. Neden böyle bir şey yaptığımı bilmiyorum. Mehdi olduğumu hissettim. Bana onların iblis olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi. ben de öldürdüm Annemi ve anneannemi çok severdim. Bunu neden yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu